admin/ Listopad 3, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Ryczący silnik, dym, spaliny i pisk palonych opon – to pragnienie wielu małych i dużych chłopców. Mniejsi będą realizować swoje pragnienia przy pomocy resorówek, samochodzików i wreszcie sterowanych radiem modeli. Duzi mogą wsiąść za kierownicę swojego samochodu i ruszyć w drogę, ale najczęściej kończy się to w pracy, szkole czy markecie, i okazyjnie na rodzinnych wyjazdach.

tuning

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
No i sam samochód również jakiś inny, w miejsce sportowej maszyny praktyczny i wygodny samochód (zobacz by porównać) rodzinny. Nowoczesne samochody posiadają co prawda całkiem dobre osiągi, lecz pomimo tego jest im daleko do rasowego sportowego pojazdu. W dużej części przypadków auto jest jakimś kompromisem pomiędzy życiem codziennym, to znaczy pracą lub rodziną, a pragnieniami. Jeżeli w domu jest tylko jeden pojazd, to przeważnie będzie to funkcjonalne, praktyczne kombi, bowiem do sportowej maszyny trudno jest się zapakować na urlop z żoną i dwójką dzieci.

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Jak okazuje się jednak, przy w sumie niewielkich kosztach choć trochę można spełnić swoje marzenia. W wielu silnikach, w które są wyposażone jeżdżące po naszych ulicach samochody, jest sporo zapasu mocy. Dzięki odpowiednim przeróbkom można spokojnie zwiększyć ten parametr o kilkanaście nawet procent, przez co samochód stanie się znacznie żwawszy, bez ruszania jego praktyczności.

Najbardziej popularny pośród wielbicieli przeróbek jest chiptuning ,http://s-performance.pl/e elektronika sterująca jednostką napędową jest zmieniana przy pomocy specjalnego chipu. Już samo zainstalowanie takiego układu dać może w doświadczonych rękach znaczącą poprawę mocy, lecz zaproponować może znacznie więcej. Jeśli kierowca będzie chciał, to będzie mógł zrobić więcej, i poza zmianą sterowania silnikiem powymieniać niektóre podzespoły. Nowy wałek rozrządu, powiększone cylindry czy sprzęgło o sportowej charakterystyce na pewno dodadzą sporo mocy do większości silników.
Share this Post