admin/ Grudzień 17, 2020/ Off-road dla początkujących

Harcerstwo od wielu lat cieszy się wśród młodych ludzi sporym zainteresowaniem. W poprzednich latach było bardzo popularne, w zasadzie każda ze szkół miała swoje harcerskie i zuchowe gromady.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi ludzie chętnie wyruszali na spotkania, harcerstwo kształtowało charaktery młodzieży, ale także uczyło wytrwałości, patriotyzmu i odpowiedzialności. Dzisiaj, pomimo tego że obecny świat wygląda całkowicie odmiennie, króluje elektronika (Zestawy radiowe pod zabudowę) i szybka rozrywka, to w dalszym ciągu jest wiele dzieci, które pragną być harcerzami i zaczynają przygodę w jednej z drużyn. Tak naprawdę nie ma potrzeby spełniania jakiś bardzo wygórowanych warunków, żeby harcerzem zostać. Starczy nieco wolnych chwil i odpowiednia motywacja. Analogicznie jak dawniej, dziś również harcerstwo oprócz tego, że umożliwia przeżycie wielu ciekawych przygód, kształtuje charakter i postawę swoich członków, uczy patriotyzmu, pracowitości i odpowiedzialności. (jedzenie liofilizowane) Jeśli ktoś poszukuje w tym tylko szybkiej, płytkiej rozrywki, to może się szybko znudzić, lecz jeśli jakieś cechy charakteru i wartości obce mu nie będą, to z pewnością odnajdzie w uczęszczaniu na zbiórki sporo radości i przyjemności.

Bycie harcerzem cały czas kojarzy się z obozami i rajdami. Harcerze bardzo często mając wyjazdy, wypoczywając i uzyskując w czasie takich wyjazdów kolejne umiejętności. Aby zostać nim nie potrzeba dużych nakładów finansowych, ale kilka elementów każdy harcerz powinien posiadać. Do wypraw na biwaki i obozy z pewnością może się przydać dobry sprzęt turystyczny, taki jak śpiwór czy karimata (odnośnik do sklepu). Jeśli będzie się chciało aktywnie brać udział w harcerskim życiu, to należy zainwestować trochę więcej i zakupić sprzęt porządny i markowy (więcej na Może to pozwolić na wycieczki nawet późną jesienią, kiedy jest chłodniej, bez martwienia się że się przemoknie. Oprócz tego chyba każdy harcerz posiadać powinien chustę, pas i mundur, a po uzyskaniu nowych zdolności zostaje to nagradzane specjalną naszywką na mundur. Do kupna takich rzeczy najlepsza będzie internetowa składnica harcerska, tam można będzie kupić praktycznie wszystko co potrzebne w korzystnych cenach.

Share this Post