admin/ Kwiecień 25, 2019/ Samochody do zadań specjalnych!

Mnóstwo osób, które posiadają własne auta, chciałoby sprawić, aby w jakiś sposób wyróżniały się one z tłumu podobnych samochodów. Najkrótszą drogą do tego, żeby pojazd otrzymał niekonwencjonalny wygląd, jest skoncentrowanie się na możliwościach, jakie daje tuning.

Nawet niedużym kosztem można sprawić, że dane auto nabierze całkowicie odmiennego wyglądu zewnętrznego. Nieco wyższym kosztem, (który dodatkowo wymaga

Sportowe auto

Autor: Ben
Źródło: http://www.flickr.com

pomocy dobrego fachowca) jest tuning mechaniczny, który pozwoli na zwiększenie mocy silnika i wyższą prędkość maksymalną. Poza standardowym tuningiem coraz więcej ludzi decyduje się na zabieg określany mianem ecotuningu – dzięki takiemu rozwiązaniu można (nie zmieniając mocy silnika) zmniejszyć spalanie samochodu.

Ecotuning jest ciekawym rozwiązaniem dla tych kierowców, którzy jeżdżą często przede wszystkim po mieście (nie trzeba przypominać, że to właśnie jazda w tłocznych centrach, kiedy nieustannie gazujemy i zwalniamy, jest powodem największego spalania) oraz pokonują długie trasy. Najistotniejsza modyfikacja, pozwalająca na mniejsze zużycie paliwa, polega na ingerencji w oprogramowanie, dzięki której zostaje zmodyfikowana charakterystyka

Auto z otwarta maską

Autor: Upupa4me
Źródło: http://www.flickr.com

silnika a także zmniejszone spalanie. Trzeba zaznaczyć, że niepotrzebne są przedwczesne obawy o to, że takowa zmiana może osłabić moc silnika – dzięki modyfikacji zwiększa się jego elastyczność w najczęściej wykorzystywanym zakresie obrotów. W rzeczywistości dzięki ecotuningowi nie zmniejsza się sama moc silnika, tylko rośnie jego moment obrotowy, co niesie za sobą nie tylko mniejsze spalanie, ale również szybsze przyśpieszanie auta przy niższych prędkościach. Dodatkowo zmienia się także zestrojenie mieszanki paliwa, co wydatnie zmniejsza apetyt silnika na paliwo.

Spodobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeśli tak, poznaj wartościowe tematy, jakie z pasją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/audi/q3).

Zanim zdecydujemy się na ecotuning, warto poświęcić trochę czasu na odszukanie profesjonalnego i wypróbowanego warsztatu, który zaplanowane modyfikacje będzie potrafił przeprowadzić nie tylko w teorii. Warto znaleźć taki warsztat, który zrobi pomiary mocy oraz spalania przed i po modyfikacji. Zobacz też .

Ecotuning to jedno z tych rozwiązań, które przekłada się na realne oszczędności.

Jeśli opisywana kwestia jest dla Ciebie pomocna, zobacz poza tym więcej szczegółów przyczepki jednoosiowe tu – te wiadomości także nie powinny pozostać niezauważone!

Sam koszt usługi nie jest duży, a wygody, jakie otrzymujemy (lepsze przyśpieszenie od niskich obrotów oraz znacznie niższe spalanie) szybko zrównoważą cenę inwestycji. Więcej na .

Share this Post