admin/ Czerwiec 27, 2019/ Samochody do zadań specjalnych!

Każdy posiadacz rodzinnego auta wie, jak łatwo w nim o nieporządek. Częste wyjazdy czy letnie przejażdżki z dziećmi, wiążą się z pokaźną liczbą zbędnych gadżetów oraz toną okruchów w samochodzie. Co więcej, wielkimi krokami zbliża się wakacyjny, rodzinny wyjazd… Czy w w tej sytuacji może być mowa o komforcie jazdy?

Samochód sportowy

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Pora na zmiany! Skłaniamy aby na początek zaznajomić się z zasadą „sześciu miesięcy”. Od jakich czynności zacząć? Od wyrzucenia z auta wszystkiego czego nie używamy lub prawdopodobnie nie użyjemy, lecz bezmyślnie wozimy ze sobą. W październiku wypakujmy płetwy, latem – skrobaczkę oraz łańcuchy do koła. Zostawmy tylko niezbędne rzeczy, będąc przy tym rozsądnym i bezwzględnym. Pozbądźmy się śmieci – puste puszki po napojach, papierki, reklamówki. Wprowadźmy zwyczaj pozbywania się śmieci na bieżąco, po opuszczeniu samochodu. Oprócz porządku, zyskamy też przyjemniejszy zapach.

Chevrolet

Autor: Chevrolet
Źródło: Chevrolet

Niech nie umknie naszej uwadze kokpit oraz miejsca pod podłokietnikami. To może być szansa na odnalezienie wielkich skarbów! Poza śmieciami znajdziemy tam na pewno sporą ilość pieniędzy lub zapodziany pierścionek. W trosce o estetyczny wygląd kokpitu pomogą nam przywracające sprawnie jego wygląd- kosmetyki samochodowe, np. spraye i gąbki.

Zaciekawił Cię przedstawiany wpis? Jeżeli tak, to sprawdź też uwagi na temat (https://motoargo.pl/pol_m_Uklad-Napedowy-do-Motocykli-Skuterow-364.html), gdyż one również odnoszą się do tej tematyki.

Tego typu preparaty dobrze jest mieć zawsze w samochodzie, ponieważ mogą okazać się niezwykle użyteczne w różnych sytuacjach. Pamiętajmy o siedzeniach i bagażniku. Zaskoczy nas jego zawartość. Prawdopodobnie znajdziemy tam ubiegłoroczne gazety, gazetki reklamowe i inne ”niezbędne” przedmioty. Może i wydaje się nam, że bez łapaczy snów, kolorowych naszyjników czy pluszaków nie poradzimy sobie na wyjeździe, ale odwagi. Damy radę! Prawda jest bolesna – takie „ozdoby” to nie tylko kicz, lecz przede wszystkim rozpraszacze uwagi i straszne kurzołapy.

Podsumowując, jednorazowe porządki niczego nie zmienią. Auto, do którego przyjemnie się wsiada, to rezultat starań wszystkich domowników.

Zapraszamy na kolejne informacje z witryny, jeżeli te, które zamieściliśmy tu, Ci się spodobały. W następnym wpisie oczekuje na Ciebie więcej wiadomości.

Zapomnij o samodzielnej walce z wiatrakami i wprowadź powszechnie obowiązujące zasady, dotyczące czystości w waszym wspólnym, rodzinnym aucie. Przydatne okażą się z pewnością takie produkty jak choćby rękawica z mikrofibry.

Share this Post