admin/ Październik 8, 2018/ Samochody do zadań specjalnych!

Z biegiem czasu zawsze przychodzi ta chwila, kiedy twoje auto zaczyna się psuć. Dla każdego właściciela i jego kieszeni jest to bardzo przykry moment – przede wszystkim z powodu wiszących nad nim wydatków. Posiadanie samochodu ma wiele plusów ale z biegiem lat każdy samochód zaczyna pochłaniać dużą część domowego budżetu. Do stałych kosztów należy obowiązkowe ubezpieczenie OC, okresowe przeglądy oraz kontrola podstawowych płynów; oleju płynu hamulcowego, wspomagania… Gorzej jeżeli musimy wykonać naprawę takich elementów jak skrzynia biegów, sprzęgło, przeguby itp.. Wydatki na nowe części i naprawę mogą się okazać bardzo kosztowne szczególnie jeżeli wymianę zlecimy w autoryzowanym serwisie.

Czy można zaoszczędzić podczas naprawy samochodu?

Mamy 2 miliony części samochodowych do ponad 300 marek samochodów! Jednym ze sposobów zaoszczędzeniu podczas naprawy jest kupienie <strong>części samochodowych</strong> w sieci. W internecie jest multum sklepów motoryzacyjnych oferujących części (do tej strony :   <a href="http://www.sklep.betaret.pl/pl/c/Widly/19">http://www.sklep.betaret.pl/pl/c/Widly/19</a>) zamienne do aut w konkurencyjnych cenach. My chcemy zwrócić twoją uwagę na serwis <strong></strong>. Wyjątkowość tego sklepu wynika z przebogatej oferty. W serwisie znajdziemy [TAG=części’ title=’centercar.pl’ style=’margin:6px;’/></p>
<div class=
Autor: dh
Źródło: opracowanie własne

i podzespoły do wszystkich najbardziej znanych marek jak BMW, Audi czy Mercedes ale także do takich unikatów jak Ferrari czy Tesli. Na stronie głównej odnajdziemy informację o tym, że w sklepie kupimy prawie 2 miliony części dla ponad trzystu różnych marek i większości modeli z ostatnich 30 lat. Taka oferta pozwala jednorazowo zamówić wszystkie niezbędne części do naszego auta.

Drugą z możliwości zmniejszenia wydatków na naprawę jest wykonanie jej własnoręcznie. Jest to oczywiście możliwe tylko pod warunkiem, że posiadamy do tego odpowiednie warunki i narzędzia oraz dysponujemy odpowiednią wiedzą. Bez garażu czy kompletu narzędzi raczej nic nie zrobimy – dlatego przy trudniejszych remontach zdać się na fachowców. Tutaj znowu przychodzi nam sieć. W sieci znajdziemy wiele tutoriali jak wymienić takie podzespoły jak olej czy klocki hamulcowe i inne elementy niezwiązane bezpośrednio z sercem samochodu. Wymiana sprzęgła w oplu nie należy raczej do czynności, które można zrobić samodzielnie w zaciszu swojego garażu przy pomocy kilku kluczy i śrubokręta. Z drugiej strony dzisiejsze auta są przeładowane elektroniką. Bez podłączenia ich pod laptopa ze specjalnym programem diagnostycznym nie jesteśmy w stanie znaleźć usterki a samodzielna naprawa może przynieść nieoczekiwane rezultaty.Dlatego w Polsce nadal w cenie są samochody z lat 1995-2001. Między innymi przez brak komputera centralnego co wprost przekłada się na mniejsze koszty remontów ale też dzięki bardzo szerokiej dostępności tanich części (polecane) zamiennych zarówno do aktualnych jak i starszych modeli.
Share this Post