admin/ Październik 8, 2018/ Wypoczynek z adrenaliną!

Niejedna osoba musiała pożegnać się na zawsze z dzieckiem. Czasem chodziło o dziecko znajomego, które zginęło w tragicznych okolicznościach, innym razem było to dziecko kogoś z naszej najbliższej rodziny. Strata dziecka to najboleśniejsza tragedia jaka może się przytrafić. Na miejscach pochówku widzimy nagrobki dziecięce i zastanawiamy się jak to możliwe, że Bóg przywołał do siebie takie małe dusze?

nagrobek

Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy pogrzebowe muszą mieć w swoich ofertach różne nagrobki, które mają upamiętnić krótkie życie dzieci. Dla rodzin pogrążonych w żałobie wybór nagrobka to sprawa drugorzędna. Praca w zakładzie pogrzebowym w takich momentach jest szczególnie ciężka.

Nagrobki dla dzieci to biznes [sprawdź słupki przemysłowe) jak każdy inny. Choć w naszym kraju takie podejście oburza, to taka jest prawda. Wśród nagrobków – (więcej dowiesz się na tej stronie) dziecięcych jest taki sam wybór jak wśród tych dla dorosłych osób. Jednak mimo tego, że biznes musi się kręcić, to ludzie pracujący w zakładzie pogrzebowym są ludźmi, mimo pewnego uodpornienia na tragedie ludzkie, ciężko im przejść obojętnie nad śmiercią dziecka.

cmentarz

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci kojarzą się wszystkim z uśmiechem, z życiem. Gdy dowiadujemy się się, że jakieś małe dziecko odchodzi z tego świata zaczynamy myśleć o własnym życiem, nad tym, dlaczego osoba, która tak niewiele doświadczyła musi już odejść? Nie sposób zrozumieć bólu i cierpienia rodziny małego dziecka, bólu matki, która przeżyła swoje dziecko, bólu rodzeństwa, które kochało swojego brata czy siostrę. najgorsze jest to, że wielu dziecięcych tragedii dałoby się uniknąć, gdyby kolejny kierowca nie szarżował, gdyby ktoś zareagował na krzyki za ścianą.

Dlatego pamiętajmy o tym, gdy widzimy, że dziecku dzieje się krzywda, nie zamykajmy oczu i nie zasłaniajmy uszu, zwróćmy uwagę osobie, która źle traktuje dziecko, nie pozwalajmy pijanym osobom siadać za kółkiem, bo to tak jakbyśmy się przyczynili do kolejnego miejsca na cmentarzu.

Share this Post