admin/ Sierpień 3, 2021/ Finanse w branży gier, Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową, Wypoczynek z adrenaliną!

Zachodzisz w głowę czy losy firmy oddać w ręce własnego księgowego czy zaufać doświadczeniu biura rachunkowego? Dla wielu przedsiębiorców planujących założenie działalności gospodarczej księgowość może stanowić nie lada wyzwanie. Przedsiębiorca boryka się z takimi kwestiami jak podatek dochodowy, VAT czy ubezpieczenia społeczne, które wiążą się ze złożeniem dokumentów rejestrowanych w odpowiednich instytucjach i urzędach.

księgowość

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Przytłoczony ilością obowiązków zaczyna zastanawiać się czy nie skorzystać z usług zewnętrznej firmy, np. biura rachunkowego, w którym wyspecjalizowana kadra zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi go przez meandry przepisów.

Przekazanie spraw finansowo-księgowych i pracowniczych podmiotowi zewnętrznemu lub księgowej, odciąża nas – zarządzających od wielu obowiązków, pozwalając skupić się na realizacji podstawowych celów przedsiębiorstwa. Wspomnieć należy iż ma to znaczenie w przypadku mniejszych firm, gdy właściciel poświęca się jej bez reszty, cierpiąc na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania całej masy obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na podatek, naliczenie płac itp.). Zatrudnienie księgowej pozwala całkowicie skoncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa – .

Decydując się na księgową lub firmę zewnętrzną dobrze jest zaczerpnąć informacji od przyjaciół zajmujących się własnym biznesem, czy znają godną zaufania osobę. Nie ma lepszej drogi na znalezienie zaufanej księgowej niż polecenie osoby, która współpracuje z taką księgową od dłuższego czasu. O tym czy mamy dobrze prowadzoną księgowość jednoosobowej firmy Wrocław przekonujemy się bowiem naprawdę dopiero wówczas, gdy przychodzi do nas kontrola z Urzędu Skarbowego. Wcześniej tak naprawdę nie mamy pewności co do stanu naszych ksiąg podatkowych.

Kiedy już wybierzemy naszą faworytkę lub faworyta, przyjdzie pora na omówienie szczegółów dalszej współpracy. Jako jednoosobowa działalność gospodarcza nie będziemy z całą pewnością najważniejszym klientem księgowej czy biura rachunkowego, lecz nie możemy być też traktowani po macoszemu. Zwykle są to wizyty składane w biurze raz w miesiącu celem przekazania dokumentów. Wówczas też, na ogół jest najbardziej dogodna chwila na zadawanie nurtujących nas pytań. Poszukując księgowej spróbujmy też poszukać informacji w internecie, skarbnicy wiedzy wszelakiej, osobiście polecam Księgowość Kraków.

Share this Post