admin/ Październik 11, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Kierowanie samochodu dostawczego, niezależnie od tego, czy jest to chłodnia, furgon, czy mikrobus do transportu międzynarodowego, jest bardzo wyczerpującą posadą. Z tego też powodu każdy bus mógłby posiadać kilka akcesoriów, które tę pracę usprawnią.

busy

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy wie, że busy należy prowadzić w trochę odmienny sposób, niż pojazdy osobowe.

Przypadł Ci do gustu nasz tekst? Zatem czytaj również (http://myj-car.pl/), co chcesz na nowej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Busy są większe, bardziej trudne do manewrowania oraz nie zapewniają kierującemu tak dużego komfortu jak osobówki. Każdy kierowca pojazdu dostawczego powinien posiadać nie tylko smartfon, lecz również wygodny uchwyt do tego urządzenia. Jeśli kierowca wyrusza na dalsze lub nieznane dla siebie drogi, to musi mieć także nawigację GPS, przy czym ta może znajdować się też we wspomnianym smartfonie. Jak wiadomo, busy nie są tak łatwe przy manewrowaniu, zatem na kierownicy może znaleźć się specjalna gałka, przez co kierujący mógłby te manewry wykonywać o wiele prędzej i prościej. Kolejnym gadżetem jest wideorejestrator, dzięki któremu można by dochodzić swoich racji nawet przed policją.

Każdy przewożony towar musi być w odpowiedni sposób zabezpieczony, z tego też powodu kierujący powinien posiadać specjalne pasy transportowe, taśmy power tape czy trytytki, zatem opaski zaciskowe. Dużym ułatwieniem dla kierującego byłoby jakby busy, którymi się porusza, były wyposażone w kamerę i czujniki cofania. Ponadto dobrze byłoby, gdyby kierujący posiadał pod ręką dobrą latarkę, najważniejsze narzędzia czy też apteczkę oraz gaśnicę.

To właściwie musi mieć każdy kierujący, przy czym osoby prywatne nie potrzebują chociażby szczotki do zamiatania paki. Analogicznie może wyglądać sprawa z choćby kocami czy też poduszkami.
Share this Post