admin/ Maj 8, 2020/ Wypoczynek z adrenaliną!

Ciepły kąt jest czymś, o czym myślimy wracając po pracy w mroźny wieczór. Czasami jednak, zamiast kojącego ciepła, czujemy zimno i przyjazny pokój zmienia swoje oblicze.

Najlepiej zastanowić się nad tym już podczas projektowania budynku czy przy przeprowadzce.
Jeśli jest taka możliwość, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednio ocieplony dom. Ocieplenie poddasza, nawet jeśli nie ma tam pokoi, jest bardzo ważne, bo tamtędy znika najwięcej ciepła – przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie. Duże znaczenie ma również wybór sposobu ogrzewania.

Nie wahaj oraz sprawdź w najświeższym wpisie, w jaki sposób podszedł do takiego tematu inny autor – jego post także jest bardzo ekscytujący!

Zapytajcie o radę fachowca, który pomoże wam wybrać najlepsze dla was rozwiązanie, dostosowane do metrażu domu i waszych wymagań oraz zadba o prawidłową konserwację całego systemu. Innym ważnym elementem są sprawne okna i drzwi bo one też mogą powodować znaczące straty temperatury.

wydruk

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl
ocieplenie poddasza

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com
W uzyskaniu przyjemnej temperatury można także skorzystać z alternatywnych metod, niewymagających wielkich inwestycji. Nawet styczniowe słońce ociepla pomieszczenia, więc przed wyjściem z domu rozsuńcie rolety.

Kliknij ten link dubaj last minute z niemiec. Tam zobaczysz ciekawe wiadomości na to zagadnienie, omówione w artykule.

Wieczorem je zasłońcie, bo są dodatkową osłoną od mrozu. Na podłogach można położyć grubą wykładzinę. Ta metoda w prawdzie nie nadaje się na tanie ocieplenie poddasza, ale spowoduje, że nie będziecie odczuwali nieprzyjemnego chłodu ciągnącego od podłoża. Ciekawym sposobem jest również umieszczenie foli kuchennej za kaloryferami, dzięki czemu ciepło będzie rozchodziło się do wewnątrz pokoju, a nie ulatywało na zewnątrz.

Większość z wspomnianych powyżej pomysłów można wykonać samodzielnie i łatwo, a efekty na pewno poprawią komfort w domu.
Share this Post