admin/ Kwiecień 17, 2020/ Finanse w branży gier, Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Gdy musieliśmy pracować za granicą naszego państwa to, też możemy starać się zwrot podatku. Nie zapominajmy o tym. Musimy pamiętać, że można się rozliczyć w państwie, w którym pracowaliśmy – czyli będąc tam lub będąc już we własnej ojczyźnie.

Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko tak naprawdę jest zależne od prawa kraju, w którym pracowaliśmy. Jeśli chodzi o zwrot podatku z Irlandii (zwrot podatku z zagranicy na to sytuacja jest następująca można odzyskać podatek nawet do czterech lat wstecz i co istotne rozliczenie z urzędem w tamtym kraju nie spowoduje problemów przy rozliczaniu z naszą Skarbówką w kolejnych latach. Wszelkie informacje związane z kwotą, jakiej możemy się spodziewać są zawarte w dokumencie, który otrzymujemy na koniec naszej współpracy z jakąś firmą. Oczywiście, jeśli chodzi o konkrety to musimy podejść indywidualnie do każdej osoby. Tak jak w naszym kraju przy rozliczaniu się z podatku, tak też w Irlandii wszystko jest zależne od tego ile dana osoba płaciła składek, ile czasu pracowała i jakie były warunki tego zatrudnienia. Jednak, jeżeli wydaje nam się, że takie upominanie się o zwrot podatku w innym kraju zdecydowanie nas przerośnie, to możemy skorzystać z oferty firm, które będą w stanie odzyskać za nas nasze pieniądze. Wiadomo, że będziemy musieli opłacić taką usługę. Jednak, jeśli okaże się, że pieniądze są duże, to można sobie pozwolić na takie wsparcie.

Odzyskiwanie pieniędzy od niemieckiego państwa

Kilka monet

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W chwili, gdy zależy nam na otrzymaniu naszego podatku spoza Polski trzeba mieć konkretne dokumenty, które upoważniają nas do starania się o zwrot podatku z Niemiec (więcej przeczytasz jeśli chodzi o praca w Niemczech – zwrot podatku klikając ten odnośnik). Najważniejsze jest, to czy pracowaliśmy legalnie. Jeśli nie mieliśmy żadnych umów to na sto procent nie otrzymamy żadnych pieniędzy.

Tak, więc jeśli praca była legalna to możemy dostać zwrot podatku nawet do pięciu lat wstecz. Także nie musimy się denerwować, że w związku z naszymi zawirowaniami życiowymi, pieniądze będą nie do odzyskania po kilkunastu miesiącach. Oczywiście nie każdy znajdzie czas, by się za to wziąć.

Zaintrygowała Cię prezentowana w tym poście tematyka? W takim przypadku kliknij tutaj oraz zobacz jeszcze więcej szczegółów (https://www.systempartnerski.pl/).

Z tego powodu powstały firmy, które oferują odzyskanie podatków ludziom, którzy już przenieśli się do Polski i nie mają powodów by wracać do Niemiec. Warto zapłacić za takie usługi, jeśli chcemy odzyskać należne nam pieniądze, a sami nie jesteśmy w stanie się za to rzetelnie zabrać.

Share this Post