admin/ Październik 8, 2018/ Bez kategorii

Przyjęło się twierdzić, że urolog jest specjalistą od męskich chorób. Dzieje się tak być może dlatego, że tak naprawdę częściej pacjentami urologicznych poradni stają się panowie. Ale urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się budową, funkcjonowaniem i rozwiązywaniem problemów układu moczowo-płciowego. Rozpoznaje i leczy na przykład choroby takie jak stany zapalne, popuszczanie moczu, infekcje, impotencja, nowotwory czy zaburzenia funkcji organów płciowo-moczowych, to znaczy pęcherza moczowego, prostaty lub nerek.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym że urolog jest lekarzem specjalistą, przed wizytą wymagane jest uzyskanie odpowiedniego skierowania od swojego lekarza ogólnego. Gdy mamy to już w ręce, można w internetowej sieci poszukać poradni znajdującej się najbliżej, lub, jeżeli planujemy wizytę prywatną, gabinetu, gdzie ceny są na akceptowalnym poziomie. W internecie można znaleźć również opinie na temat wybranych lekarzy lub całych poradni. To przydatna znajomość, jednak nie powinno się jej przeceniać, gdyż powszechnie wiadomo, że komentarze są bardzo subiektywnymi ocenami tego co myślą pacjenci. Interesująca oferta dla kobiet: więcej info.

tabletki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Może się także zdarzyć, że będą one efektem konkurencyjnych działań, a nie prawdziwymi ocenami wystawianymi przez leczone osoby. Zatem, po wpisaniu w wyszukiwarkę słów na przykład pediatra, uzyskamy wykaz gabinetów prywatnych i poradni z nazwiskami lekarzy o tej właśnie specjalności. Starczy wybrać jakiś adres i umówić się na wizytę. W przypadku gabinetów które korzystają z refundacji NFZ czas oczekiwania będzie zapewne dłuższy niż, gdy będziemy chcieli pełnopłatną wizytę. Trzeba też wykonać badania: www.medicus.ie/badania.php.

W jednym i drugim przypadku, aby wizyta nie była zmarnowana, trzeba się do niej dobrze przygotować. Warto spisać na kartce wszystkie przyjmowane leki, choroby przebyte w ostatnim czasie a także wykonane medyczne zabiegi. Należy również przypomnieć sobie występujące objawy choroby, które występowały do tej pory, aby móc udzielić lekarzowi bardzo szczegółowe informacje. Może to pomóc skutecznie i szybko zdiagnozować możliwą chorobę i tym samym niezwłocznie podjąć odpowiednią kurację.

Share this Post