admin/ Lipiec 3, 2021/ Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Bardzo wielu Polaków na dzień dzisiejszy wyjeżdża do pracy za granicę. Jednym z najchętniej wybieranych celów jest Wielka Brytania. Obecnie w Anglii i Irlandii jest tak duża liczba Polaków, że są tam całe dzielnice, gdzie mieszkają wyłącznie Polacy. Polacy organizują wyjazdy przede wszystkim w nadziei na wyższe płace niż w kraju. W sporej liczbie przypadków rzeczywiście udaje się uzyskać korzystne zatrudnienie. Inną kwestią jest natomiast to, czy uda się jakąś część zarobków zachować i przywieźć z powrotem.

Wypadek

Autor: Contando Estrelas
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiadomo, w Anglii są zupełnie inne przepisy prawne niż w Polsce. Ma to miejsce także w przypadku przepisów regulujących sprawy zatrudnienia. Obywatele Polski pracujący na terenie Anglii podobnie jak inni ulegają niekiedy wypadkom. Różnego rodzaju niemiłe i niebezpieczne wypadki mogą mieć miejsce wszędzie. Jest wiele źródeł informacji, w których można uzyskać wiadomości na temat postępowania w takich sytuacjach. Na przykład po wyszukaniu w Internecie hasła „wypadek w pracy w anglii” można uzyskać dużo rezultatów z witryn o poradnikowych.

Przed wyjechaniem do pracy do innego kraju

Wyjeżdżając do jakiegoś kraju w celu znalezienia pracy na pierwszym miejscu należy pamiętać, by zaznajomić się wcześniej z obowiązującymi tam prawami.

Jeżeli masz zamiar poszerzyć swą znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tutaj więcej (http://profill.com.pl/) kolejne treści. Wystarczy kliknąć w podany link.

Oczywiście nikt nie wymaga kompleksowej wiedzy na temat wszystkich praw. Rozsądnie jest jednak przeczytać przynajmniej te przepisy, które będą osobę wyjeżdżającą obowiązywać. Mowa tu przykładowo o przepisach związanych z pracą, jak również z różnego rodzaju odszkodowaniami. Należy to zrobić zwłaszcza w sytuacji, gdy nie zna się języka na takim poziomie, by móc samodzielnie zadbać o swoje prawa na miejscu

Po wypadku

Gdy już wydarzy się wypadek w miejscu zatrudnienia, na pewno nie powinno się tego ukrywać. Dużo ludzi nie przyznaje się do tego, że zdarzył się wypadek, przez co później trudno jest uzyskać odszkodowanie. W sytuacji takich urazów, które nie ograniczają zdolności do ruchu i porozumiewania się, trzeba najpierw poinformować przełożonego. Bardzo ważne jest uzyskanie pomocy medycznej.

Czy spodobała Ci się kompleksowa wiadomość (http://vollmart.eu/) w powyższym artykule? Masz ochotę na kolejne? Zatem zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej innej strony.

Pomoże to nie tylko w odzyskaniu sprawności lub określeniu rodzaju obrażeń, ale również w uzyskaniu fachowej opinii dotyczącej skutków wypadku. Odszkodowania UK przyznawane są raczej często, szczególnie jeśli uraz powstaje wskutek zaniedbania reguł bezpieczeństwa przez daną firmę.

Share this Post