admin/ Lipiec 1, 2019/ Samochody do zadań specjalnych!

Mamy połowę grudnia. Jak każdego roku w tym czasie jesteśmy ogromnie zabiegani. Sprzątamy, robimy zakupy – przygotowujemy się do chyba najbardziej uwielbianych świąt w ciągu roku. Świąteczne przygotowania niewątpliwie zabierają nam dużo czasu. Wypada bowiem kupić pachnącą choinkę oraz tradycyjnego karpia. Dobrze by była to ryba już przyszykowana, a nie jak to było kiedyś – żywa ryba męcząca się w wannie, nie wzmiankując już o mieszkańcach domu, którzy muszą czekać z kąpielą.

samochód zimą

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze przedtem należy wyręczyć Świętego Mikołaja. Grudzień to również miesiąc w którym zwykle rozpoczyna się na dobre zima, zatem pora roku która cieszy chyba tylko dzieci kochające lepić bałwany i jeździć na saniach. Dla nas dorosłych jest to w zasadzie kłopot, oraz przyczyna do narzekania. Najczęściej nie podoba nam się stan szos po pierwszych opadach śniegu. Odpowiedzialne służby przeważnie bywają zaskoczone, choć zima nie jest przecie niczym nowym. Jednak należy też uczciwie powiedzieć, że w tym okresie i sami kierowcy bywają lekkomyślni. Poprzez źle pojmowaną gospodarność poniektórzy kierowcy stwarzają niebezpieczeństwo. Tak na przykład nieodpowiednie opony (opony do volvo xc60) sprawiają, że nasz pojazd może w trudnych warunkach zachować się nieprzewidywalnie. Opony zimowe zatem to konieczność.

auto przygotowane na zimę

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej je założyć pod koniec listopada, tak aby przed świętami mieć już spokojną głowę. Taka operacja wymaga wizyty w profesjonalnym warsztacie, a czekanie na ostatni moment może skutkować nie jedynie długim oczekiwaniem ale i wyższą opłatą za wykonane usługi. Wiemy że gdy zwiększa się zapotrzebowanie – wzrastają także opłaty. Zapraszamy na stronę:

Warto też pamiętać wyjeżdżając na ferie zimowe, iż opony zimowe mogą nie być wystarczające kiedy zima – Sól drogowa Gaster – jest taka jak winna być. Wysoko w górach szosy mogą być nie tylko mocno zaśnieżone, lecz także oblodzone. W zestawieniu z niełatwym ukształtowaniem terenu być może niezbędne będą także łańcuchy na koła. Szczególnie istotne jest to w przypadku dużych samochodów. Obniży to znacznie normalne w tym okresie zatory i zapobiegnie groźnym, czasem nawet śmiertelnie groźnym wypadkom na drodze, a nasza podróż na wypoczynek zimowy stanie się o wiele przyjemniejsza.
Share this Post