admin/ Październik 8, 2018/ Off-road dla początkujących

W ciągu zimy nierzadko zapominamy o trosce o własne zdrowie. Większość czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach- w domu czy w biurze. A przecież jest tak wiele możliwości, żeby aktywnie spędzić chociaż odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może ciężej wybrać się na przejażdżkę rowerem, przede wszystkim ze względu na niespecjalnie zachęcającą temperaturę, jednak wybór jest znacznie większy.

Aktywność poza mieszkaniem zimą lwiej części z nas kojarzy się w szczególności z nartami. Wycieczka na stok i, zazwyczaj, połowa dnia na śniegu, to duży wysiłek, ale też duża przyjemność. Jeżeli warunki na stoku są odpowiednie, pogoda sprzyjająca, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo różne trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich poziom trudności da nam okazję do wybrania tych idealnie dostosowanych do naszych umiejętności. Walorów dodatkowych dodają zachwycające widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami podczas zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to idealna forma aktywnego wypoczynku.

Poza samymi czysto „śnieżnymi” atrakcjami, jakie na nas czekają o tej porze roku, są też i zabawy powiązane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast w czasie zimy otwierane są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wybrać się na romantyczny, acz aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodzie.

Łowienie ryb

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak i na to nie mamy specjalnej ochoty, lub nasze kości ogonowe dalej czują ostatnie wyjście , to zawsze zostają pobliskie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca pozwalające nam na spacerowanie. Długi spacer spowoduje, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy jakąś ilość kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, odnajdziemy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, jeśli jednak spacerowanie to za mało, a nie ma wystarczającego czasu czy środków na wyprawę w góry na stoki (użyteczna treść)? Może warto wtedy wyciągnąć narty biegowe- w czasie jazdy na popularnych „biegówkach” połączymy to co najlepsze w nartach z intensywnym chodzeniem. Jeśli sami nie posiadamy sprzętu każdorazowo możemy udać się do wypożyczalni, czy też do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo mało kosztowny, a pomoże nam dbać o systematyczną aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście w teren naładuje nas pozytywną energią i odprężeniem na cały tydzień.
Share this Post