admin/ Styczeń 22, 2021/ Off-road dla początkujących

Większość współcześnie używanych kart i dokumentów ma standardowe wymiary, czyli około osiem na pięć centymetrów. I praktycznie chyba każdy przy sobie jedną z takich kart przy sobie trzyma, czy to będzie dowód osobisty, karta do bankomatu czy prawo jazdy. Jeżeli zapyta się takie osoby, jaka jest najważniejsza z kart, którą można nosić ze sobą, to zapewne różnych odpowiedzi będzie przynajmniej kilka, ale chyba niewiele osób wspomni o karcie, której nie spotyka się na co dzień.

Sarta survivalowa

Autor: Wallet Ninja
Źródło: http://www.wallet-ninja.eu/
Karcie, która pozwoli poradzić sobie na bezludnej wyspie, na biwaku czy w leśnych ostępach. Zapewne część osób się już domyśli o co będzie chodzić, bo jest oczywiste, że nie o prawo jazdy (najniższa cena na prawo jazdy grójec) czy dowód. Karta, która pozwoli na to wszystko nazywana jest także kartą survivalową do kupienia na stronie , ten niewielki metalowy element będzie zawierał praktycznie wszystko, co w ekstremalnych przypadkach może się przydać. Niektórzy zapewne zapytają, jak to się dzieje że taka nieduża karta survivalowa będzie miała aż tak potężne możliwości, jej sekret tkwi w solidnej stali i bardzo dobrym wykorzystaniu całej dostępnej powierzchni.

Typowa karta przeżycia zrobiona jest z dobrej jakościowo stali, przez co nie stępi się podczas pierwszej próby ścięcia nią gałęzi. Funkcji, które posiada jest taka ilość, że jeżeli do każdej chciałoby się posiadać osobne narzędzie, to do noszenia wszystkiego konieczny by był duży plecak.

Oczywiście w związku z tym że wymiary takiej karty są niewielkie, to nie można tu powiedzieć o dużym komforcie użytkowania, ale również nie takie jest wykorzystanie tych kart. W normalnych okolicznościach używać się przecież będzie wygodnego, solidnego noża albo ostrej piłki do drzewa.

Ale przecież na co dzień nikt takiego kompletu ze sobą nie będzie nosił, a nieprzewidziane przypadki przydarzyć się mogą w najmniej spodziewanym momencie. A karta przeżycia jest zgrabna i niewielka, nie zajmuje praktycznie wcale miejsca, bo raptem tyle co inne dokumenty, a w niektórych przypadkach może się bardzo przydać. Dlatego też powinna zaliczać się do obowiązkowego wyposażenia każdego, kto lubi żyć w aktywny sposób (link).

Share this Post