admin/ Kwiecień 29, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Projekt Mieszkania dla Młodych to bezsprzecznie kapitalna pomoc dla młodych osób, jakie planują kupno pierwotnego mieszkania. W ramach tego programu młodzi ludzie mogą korzystać z pomocy państwa i dostać dotację. Wysokość dofinansowania zależy od wielu przeróżnych czynników, między innymi od wysokości mieszkania, wielkości familii, posiadanych dzieci i tak dalej. A kto zdoła skorzystać z programu Mieszkania dla Młodych i które warunki musi spełniać?

projekt

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Z programu mdm mogą korzystać zarówno osoby samotne, jak także młode małżeństwa i familie z dziećmi. (Mdm Kraków) Chociaż, by tak było trzeba realizować pewne określone warunki. Po pierwsze nie można być posiadaczem żadnego innego mieszkania. Jeżeli posiadaliśmy własne mieszkanie w przeszłości, także nie zdołamy skorzystać z programu mdm. Zasada ta nie dotyczy jedynie postaci/rodzin z trójką najmłodszych. Starając się o dofinansowanie z projektu mdm – nie można posiadać więcej aniżeli 35 lat – w przypadku małżeństwa bierze się pod uwagę wiek młodszego małżonka. Warunek ten nie dotyczy osób oraz rodzin z trójką najmłodszych. Kolejną zasadą, jaką należy spełnić, jest zaciągnięcie kredytu co najmniej na 50 procent wartości mieszkanimieszkania (polecamy gniazdka elektryczne berker) na 15 lat. Znacząca jest także cena mieszkania, nie może ona przerosnąć wskaźnika, jaki wyznaczany jest dla konkretnej pozycji.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com

Pragnąc dostać dotację z programu MDM, trzeba dołączyć do wniosku o kredyt wniosek o dofinansowanie. Naturalnie musimy także wybrać bank czy też banki, jakie biorą udział w programie Mieszkania Dla Młodych. Listę banków, jakie biorą udział w projekcie Mieszkania Dla Młodych odszukamy na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego, jest ona regularnie aktualizowana. Przed złożeniem wniosku o dotację, powinno skontaktować się z wybranym bankiem lub adwokat kraków Traple.pl bankami, aby upewnić się co do prowadzonej procedury oraz dokumentacji, którą powinniśmy przedstawić/złożyć.

Share this Post