admin/ Listopad 7, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Normy ekologiczne jakie obowiązują nas od momentu wstąpienia do UE są istotnie bardzo rygorystyczne. Znakomicie obrazuje tą sytuację afera z silnikami jednego z bardziej znanych wytwórców czterokołowców. Oszukiwał on w czasie testów w taki sposób, aby w dokumentacji silniki spełniały wyśrubowane standardy emisji spalin. Nie znaczy to wcale, iż normy o których mowa są nieprzydatne, jednakże świadczy to o tym, iż niezmiernie trudno jest je spełnić.

Podołanie temu zadaniu jest możliwe dzięki użyciu specjalistycznych narzędzi do oczyszczania powietrza. Pewnym z podstawowych elementów tychże urządzeń są profesjonalne filtry Mann. Stosowane są one wszędzie tam gdzie występuje wysokie zapylenie, przykładowo w kopalnictwie gdzie niezbędne są nadzwyczaj wydajne instalacje oczyszczające powietrze w taki sposób by dało się w miejscu pracy oddychać normalnie ograniczając ryzyko poważnych chorób płuc, typowych dla tego zajęcia – czytaj więcej. Filtry Donaldson to z kolei inny rodzaj filtrów.

Jeśli rozważana problematyka okazała się dla Ciebie istotna oraz chcesz ją zgłębić również od innej strony, zobacz więcej w witrynie (http://www.marexopony.pl/tlumiki-wroclaw) – ona także ją przedstawia.

Wykorzystuje się je w energetyce, dla przykładu filtry Donaldson montuje się w kominach elektrowni w taki sposób, aby ograniczyć emisję zanieczyszczeń.

filtr

Autor: iowfilter.com
Źródło: iowfilter.com

Oczywiście kopalnictwo oraz energetyka to nie wyłączne dziedziny gospodarki w jakich wykorzystuje się filtry Mann. Przemysł chemiczny wykorzystuje je nie tylko w do filtrowania powietrza ale również w instalacjach oczyszczających na przykład w wytwórniach nawozów do oczyszczania gazów używanych do produkcji. Przemysłowe filtry Donaldson stosowane są również w przemyśle spożywczym, przykładowo przy wytwórczości piwa gdzie jednym z najważniejszych elementów jest czysta woda.

Może się to wydawać zaskakujące jednak filtry Donaldson stosuje się także w instalacjach zapobiegających wybuchowi, przykładowo w produkcji elementów z metali lekkich takich jak glin lub nowoczesne materiały z kompozytów, a więc bardzo lekkich materiałów jednakże bardzo mocnych. Wykorzystuje się je też w przemyśle motoryzacyjnym oraz do produkcji wyczynowego sprzętu sportowego – przy produkcji tychże przedmiotów zachodzi duże zapylenie – czytaj . Dodatkowo istnieje zagrożenie wybuchu pyłu. Bez filtrów nierealna byłaby tego typu wytwórczość. Stosuje się je też w elektronice gdzie wymagana bywa sterylność.
Share this Post