admin/ Październik 1, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Hałaśliwie? Przeszkadza hałaśliwy świst wiatru, gdy jedziesz z prędkością ponad 100 km/h? Złości cię hałas brzmiący spod kół podczas przemieszczania się po chropowatym asfalcie? Wszystkiemu możemy zaradzić, każdy pojazd da się pięknie wyciszyć! Cisza w kabinie samochodu to synonim komfortu, a wręcz luksusu łączonego z najdroższymi pojazdami.

Nic

warsztat samochodowy

Autor: M.J.Ambriola
Źródło: http://www.flickr.com

jednakże nie stoi na przeszkodzie, by zmodyfikować fabryczne wygłuszenie przez co ograniczyć hałas przedostający się do wnętrza auta.

Jeśli są jakieś fascynujące Cię zagadnienia na omawiany wątek, to wejdź na oryginalne www (https://autopartner.elk.pl/serwis-klimatyzacji-tir/), ono zapewne Cię zaciekawi.

Pojawiają się warsztaty, które nie tyle reperują popsute samochody, co poprawiają sprawne. W kwestii izolacji akustycznej w popularnych wozach zawsze będzie wiele do korekty. Przeczytaj jakie są metody na wyciszenie auta. Na początek zła wiadomość: nie będą to tanie rzeczy! Szokujące na pierwszy rzut oka opłaty fachowego wyciszania zaczynają wyglądać na przeciętne, jeżeli zobaczymy, ile pracy nastręcza wyciszenie auta.

Ekscytuje Cię omawiana sprawa? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie (www.stacjakontroli.wroclaw.pl/), która również publikuje takiego typu posty. To na pewno zwróci Twoją uwagę.

Teoretycznie to niezmiernie proste: samoprzylepnymi matami (poniektóre rodzaje trzeba podgrzać opalarką, inne nalepia się jak naklejki) wyklejamy spód bagażnika, blachy drzwi a także klap i posadzkę pod fotelami. Łatwe? W zasadzie tak, jednak… By dobrać się do gołej blachy, musimy rozmontować wnętrze pojazdu na części pierwsze. Specjaliści od wyciszania potrzebują paru godzin na wykonanie usługi częściowej (przykładowo wygłuszenie bagażnika) do kilku dni na operację całościową.

samochód mini

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Większość czasu zajmuje ściągnięcie tapicerki, boczków drzwi jak też plastików osłon.

Każdy, kto próbował kiedykolwiek osobiście rozkładać podobne elementy, zna, że rozłożyć się da wszystko, ale już poskładać (szczególnie przy wykorzystaniu tych samych spinek) będzie o wiele trudniej.
Entuzjastom samodzielnego rozkładania fragmentów wnętrza podpowiemy, że spinki, które nierzadko są jednokrotnego użycia, kupuje się w autoryzowanym serwisie. W przypadku poniektórych samochodów kosztują one paręnaście groszy za sztukę więc w sumie rachunek jest nieduży. Jeżeli jednak jedna spinka kosztuje kilka zł, a zepsujemy ich parędziesiąt i dodamy koszt wymiany kilku połamanych plastykowych detali, może to zepsuć rachunek ekonomiczny. Nie musimy dodawać, iż składanie wyciszonego auta za pomocą połamanych spinek nie ma sensu.
Share this Post