admin/ Kwiecień 28, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Ogumienie samochodowe chodź zna je każdy posiadacz auta nie do końca zna je od strony technologicznej. opona samochodowa złożona jest z bieżnika czyli wierzchniej części ogumienia która ma stałą łączność z powierzchnia i odpowiedzialna jest za przyczepność.

wycieczki

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Następny element to ściana boczna – miękką konstrukcja ogumienia odpowiedzialna za jej amortyzacje oraz chroniąca przed uderzeniami. Kolejnym częścią są osnowy czyli środkowy szkielet opony składający się najczęściej z drucianej konstrukcji. Opona mieści również stopkę która opowiada za bezpośredni, hermetyczny kontakt z obręczą oraz drutówkę która powiększa wytrzymałość stopki (do sprawdzenia na tej stronie) (naprawa opon ze Szczecina). W oponie możemy znaleźć również opasanie, wzmocnienie boku jak i wewnętrzną warstwę uszczelniającą.
Opony samochodowe różnią się od siebie tym w jakim okresie mają być wykorzystane. Tu ogumienie możemy podzielić na letnie nazywane też drogowym. Opony te najlepiej wykażą się podczas osiągania największych prędkości i tak samo dobrze działają podczas prowadzenia pojazdu na suchej czy wilgotnej nawierzchni. Wyróżniamy też opony zimowe które przystosowane są do jazdy w sezonie zimowym i cechują się najlepszą przyczepności podczas jazdy na śliskiej nawierzchni jednak nie są przystosowane do osiągania dużych szybkości lecz do bezpiecznej jazdy w trudnych okolicznościach. Jeśli mamy odpowiednie umiejętności ogumienie możemy wymienić sami jeśli nie, zawsze można udać się w tym celu do wulkanizatora czy specjalisty serwis opon szczecin (serwis opon zlokalizowany w Szczecinie).
Opony powinno raz na jakiś czas.

Rozciętę czy niesprawne ogumienie możemy również rewitalizować u odpowiednich specjalistów. Takie naprawy proponowane są np. przez naprawa adam drypa naprawa skrzyni biegów pruszcz gdański opon szczecin. O opony samochodowe warto dbać. Może to zwiększyć komfort jazdy samochodem oraz bezpieczeństwo naszej rodziny.
Share this Post