admin/ Maj 7, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Aby świat istniał w znanej formie musiało powstać kilkanaście rzeczy, jakie go zrewolucjonizowały. Można by wspomnieć o każdym z nich… Nie no oczywiście, że nie, no chyba, że ktoś planuje w rzeczywistości sprawdzić ten temat – najlepiej zajrzeć do encyklopedii lub poszukać w sieci.

Drukarka

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Warto skupić się na prawdziwych kamieniach milowych, na czymś, co wszyscy znamy, lecz nie zdajemy sobie sprawy, jak powstawał dany wynalazek. Weźmy przykładowo taki druk.

Według definicji jest to wielokrotne odbicie obrazu z formy drukowej na papier, na przykład, czyli na drukowe podłoże. Potocznie drukiem możemy też nazwać każdą kopię, tak zwaną, odbitkę drukową. No tak, trochę ten język specjalistyczny jest udziwniony, lecz co najistotniejsze, druk powstaje wtedy, kiedy da się go przenieść z formy drukowanej właśnie na papier. Poszczególne kopie również są określane drukiem. Drukiem możemy także określać różne sposoby powielana tekstu i grafiki, i to w wymiarze tradycyjnym (maszyny drukarskie), jak i sposobem nowoczesnym (metody komputerowe – drukarki, plotery). Wielu jednakże się upiera przy tym, że taki nowatorski druk (zweryfikuj te opinie) to tak naprawdę wydruk.

Poznaj więcej szczegółów w tekście (https://kancelariapodgorska.pl/oferta/sprawy-cywilne/) – one mogą rzucić zupełnie nowe światło na rozważaną w umieszczonym na tej stronie wpisie. Po prostu kliknij ten odnośnik.

Czasy jednakże się zmieniają, nie można ich zatrzymać, tak więc od kiedy wprowadzono do drukarń druk cyfrowy i techniki komputerowe, coraz częściej przez druk możemy rozumieć również wydruk przeznaczony na skalę przemysłową.

Jak dowodzą znawcy, historia druku jest dość krótka. Dlaczego? Otóż, polega ona na nanoszeniu obrazu metodą odbicia – jak powiedzieliśmy na początku – formy drukowej na podłoże drukowe za pomocą farby drukowej, natomiast w historii ludzkości bardzo długo nie było dostępu do tego typu tworzywa, jakie byłoby najbardziej właściwe, by dokładnie przyjmować szybkoschnącą farbę.

Jak jesteśmy w stanie przeczytać w źródłach historycznych, pierwszym tego typu podłożem był

Rulony papierowe

Autor: Robbert Bremer
Źródło: http://www.flickr.com

papier wynaleziony w Chinach (prawdopodobnie, w okolicach roku 105). To dzięki niemu druk był w stanie rozwinąć się w estampaż (technika masowego robienia odbitek z napisów wyrytych w kamieniu). Chyba pierwszym przedmiotem, który zasługuje na miano wyrobu poligraficznego była odbitka drzeworytnicza z Chin. To dopiero od tego momentu można mówić o poligrafii, jako o wydajnym powielaniu treści, graficznych, jak i tekstowych.

W dzisiejszych czasach bardzo znany jest druk broszur lub innych dokumentów i już nawet nad tym się nie zastanawiamy. Usługi te są cały czas praktykowane, np. w tym miejscu: druk broszur, Dzisiaj, gdy chcemy po prostu coś wydrukować, małą czy większą rzecz, szukamy drukarni w… Internecie (na przykład wpisując w wyszukiwarkę internetową drukarnia we Wrocławiu). A to kolejny paradoks, gdyż wielu wieszczy, iż to koniec druku, iż teraz już nastała era cyfrowa. Zobaczymy, czy tak istotnie się stanie, lecz patrząc na to, co jest teraz, warto przyznać, że druk nie ma się czego obawiać.

Zobacz ofertę i wybierz Drukarnię KiD:

Share this Post