admin/ Czerwiec 7, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

Jeszcze do niedawna, osoby kolekcjonujące samochody zabytkowe, tworzyli zamkniętą grupę pasjonatów.
Obecnie ta sytuacja się przekształca, a polscy pasjonaci motoryzacji coraz chętniej zakładają prywatne muzea. Choć samo inwestowanie w samochody zabytkowe jest dość ryzykowne, to jednak nie o zysk tutaj chodzi. Tworzenie kolekcji jest konsekwencją pasji, a pieniądze w tym przypadku są jedynie dodatkiem. Coraz częściej w Polsce organizowane są też zloty samochodów zabytkowych.

auto

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com
Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie na stałe wpisał się już w kalendarz corocznych wydarzeń.Samochody zabytkowe nadają fascynujący klimat każdemu motoryzacyjnemu zlotowi. Już kilka godziny przed otwarciem wydarzenia, zaczynają zjeżdżać zabytkowe perełki ze wszystkich zakątków naszego kraju oraz zagranicy. Przed południem samochody zabytkowe uczestniczą w wielkiej paradzie ulicami Oławy, później impreza przenosi się do parku lotniczego.Gdzie – na scenie konferansjer prowadzi rozmowę z każdym z właścicieli pojazdów, od których dowiaduje się o historii i o mechanice danego samochodu (szczegóły na ).Od popołudnia aż do późnych godzin nocnych trwa wielka feta. Organizatorzy Zlotu Pojazdów Zabytkowych każdego roku wybierają najstarszy i zarazem najpiękniejszy pojazd Zlotu. Organizatorzy oceniają również pojazdy stworzone w latach, które u większości ludzi zostaną w pamięci na długi czas – pojazdy okresu PRL-u.

pojazd

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com
Na zlot samochodów starych przybywają ludzie z nadwiślańskiego grodu i z zagranicy – nawet z Nowego Yorku! Atmosferę każdego Zlotu pojazdów starych budują także właściciele pojazdów, którzy pojawiają się na zjeździe przebrani w różne stroje, by oddać atmosferę poprzednich lat. Dla gości organizowane są różnorakie konkursy, np.

Jeżeli pozostajesz otwarty na nowe informacje na omawiane tematy, to przenieś się do źródła (https://motolegend.pl/buty-motocyklowe), a znajdziesz tam ważne komunikaty, które okażą się niezwykle pożyteczne.

w siłowaniu. W konkursie tym swoich sił może spróbować każdy – nawet dziecko. W tej konkurencji nie ma wygranych ani przegranych, każdy z uczestników otrzymuje upominek.Wydarzenie zazwyczaj kończy Wspólny klakson dla miasta Oławy, w którym uczestniczy większość pojazdów obecnych na Zlocie.

Jeżeli masz możliwość zdobyć pozostałe informacje na opisywany wątek, to skorzystaj z tego oraz wejdź na umieszczony poniżej odnośnik i przeczytaj szczegóły (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/glowice-pompy-techkar,2,3539).

Ważne informacje dla uczestników zlotu to wpisowe – wynoszące 30 zł za jeden dzień dla kierowcy, a każda kolejna osoba musi uiścić opłatę 25 zł. Organizatorzy zapewniają drobny poczęstunek, pamiątkowe upominki jak i puchary. Organizatorzy pomagają także w rezerwacji noclegów.
Zlot Starych Samochodów to impreza, której nie może przegapić żaden z miłośników zabytkowej motoryzacji. Prócz wielu atrakcji i świetnej zabawy, zdobyć również można cenne puchary.

Share this Post