admin/ Listopad 8, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Pośród wielu części w każdym aucie do takich, które trzeba wymieniać regularnie zalicza się filtry paliwa i powietrza. Większość kierowców jest wstanie zapamiętać o wymianie filtra paliwa, jednak o tym, iż trzeba wymieniać również filtr powietrza bardzo dużo kierowców zazwyczaj bardzo często zapominają. Czemu filtry te powinny być wymieniane?

węglowy filtr paliwa
Filtry paliwa oczyszczają paliwo, które jest wlewane do baku auta. Również w bardzo czystym rodzaju paliwa znajdzie się odrobina zanieczyszczenia. By to usunąć trzeba wykorzystać filtry paliwa – IOW TRADE Sp. z o.o.. Nieczyste paliwa jest niezwykle niebezpieczne dla samochodowych silników, zarówno tych wysokoprężnych, jak i dla benzynowych. W trosce o silnik samochodu każdy kierowca musi pamiętać, iż filtr do paliwa powinien być regularnie zmieniany. W odniesieniu do porad producenta samochodu element filtrujący paliwo należy zmienić po przejechaniu piętnastu, a w niektórych modelach samochodów dopiero po przejechaniu 50 tys. km. Cena zakupu filtra nie przekracza kilkadziesiąt złotych, a sama wymiana jest na tyle prosta, iż każdy kierowca powinien poradzić sobie z tą czynnością samodzielnie.

filtr powietrza

Źródło: pixabay
Kolejnymi elementami filtrującymi o wymienieniu, których trzeba zapamiętać są filtry powietrza. Filtry powietrza ochraniają centralną część samochodu, jakim jest silnik, przed dostaniem się do niego różnych nieczystości. Zanim powietrze trafia do komory spalania w silniku będzie czyszczone z nieczystości za sprawą filtru powietrza. Dzięki temu silnik oraz jego konstrukcyjne elementy silnika będą działać bez żadnych zakłóceń. Tym samym używanie filtrów powietrza wydłuża okres bezawaryjnej pracy silnika. Filtry powietrza należą do urządzeń stosunkowo tańszych. Takiej wymiany możemy dokonać sami, możemy także zalecić tą czynność mechanikowi – sprawdź więcej. Średnio powinien on zostać zmieniony po przejechaniu 15 tysięcy kilometrów. Niekiedy jednak przebieg może się zwiększyć, w żadnym wypadku mimo wszystko nie wolno wymieniać elementu filtrującego do powietrza później niż po wyjeżdżeniu 20 tys. km. Poza częścią filtrującą do oleju filtr powietrza i paliwa należą do częściej wykorzystywanych rodzajów filtrów w pojazdach samochodowych. Następnym rodzajem filtra jest filtr kabinowy.
Share this Post