admin/ Czerwiec 20, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

Za każdym razem, kiedy kupujemy maszynę rolniczą musimy skontrolować kryteria techniczne, użytkowe i finansowe jej funkcjonowania. Pamiętać należy, iż maszyna rolna oraz jej model powinien być dopasowany do wielkości gospodarstwa rolnego. Tego typu maszyna przede wszystkim powinna gwarantować zrobienie pracy w przewidywanym wymaganiami agrotechnicznymi czasie.

ciągnik

Autor: Aaron Volkening
Źródło: http://www.flickr.com
Jak planujemy kupić ciągnik do pracy w polu, to musimy dopasować jego moc do zapotrzebowania na nią naszych maszyn i różnych sprzętów, które są wykorzystywane w danym gospodarstwie rolnym. W sumie najbardziej znaczne zapotrzebowanie na moc ma związek ze współpracą ciągnika z maszynami jak i narzędziami do uprawy gleby, szczególnie tam, gdzie jest duża zwięzłość środowiska glebowego.

Najbardziej optymalne rozwiązanie jest wtedy, jak dobierzemy siłę silnika w sposób, jaki daje osiągnięcie stopnia wykorzystania jego mocy znamionowej na poziomie 85-90 procent. W bardziej nowoczesnych silnikach spalinowych, takie optymalne jednostkowe zużycie paliwa może się kształtować na pułapie około 200 g/kWh. Silniki, które posiadają nie aż tak dużą moc zużywają dużą ilość paliwa. Najbardziej nowoczesne ciągniki rolnicze mają około 20 biegów, zaś bardzo istotne są tak zwane biegi pełzające, gdyż dają możliwość na utrzymanie tych najniższych prędkości jazdy. Jest to szczególnie pomocne przy ugniataniu silosu. Dobrze jest, jak ciągnik posiada rewers, to znaczy urządzenie, które pozwala na zmianę kierunku jazdy bez wciskania sprzęgła, znajduje się często obok koła kierownicy.

Polecane jest kupno ciągników napędzanych na cztery koła, jeżeli ma on pracować w ciężkich warunkach terenowych. W gospodarstwach gdzie hoduje się krowy mleczne ciągnik z napędem na cztery koła (dętki do motocykla) jest świetny w szczególności do zagniatania zakwaszanej masy na pryzmie lub w silosie. Przy tym wszystkim należy pamiętać, iż by taki sprzęt się sprawdzał trzeba używać do niego bardzo dobre akcesoria, to znaczy części do ciągników lamborghini. Są to najbardziej trwałe części, które nie psują się nawet, jeśli są eksploatowane cały czas.

Jeżeli po przestudiowaniu tego artykułu będziesz chciał poszerzyć informacje na opisywany wątek, to pomocne omówienie (https://www.akumulator24.com.pl/o-nas.html) bardzo Ci pomoże – chodź i zobacz!

Nawet jeśli faktycznie trzeba w nie zainwestować na początku, to tego typu inwestycja zaprocentuje w późniejszym czasie. Zaoszczędzimy na pewno pieniądze, które w normalnym wypadku roztrwonilibyśmy na różne naprawy.

Share this Post