admin/ Sierpień 2, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

W wielu gałęziach gospodarki wykorzystuje się nie złożone pozornie przyrządy, bez których ciężko byłoby robić różnego typu prace.

Mowa o zaczepach, jakie zależnie od danego użycia, mogłyby być różnej wielkości i posiadać przeróżne parametry.
Na przykład hak zawiesiowy stosuje się do wieszania na nim metalowego łańcucha. Stosuje się je do transportu dużych ciężarów w magazynach czy w pomieszczeniach produkcyjnych. Złączenie zaczepu z łańcuchem przeprowadza się poprzez np. ogniwo rozbieralne (w zawiesiach łańcuchowych) lub bezpośrednio na ładunku. Haki mają swoją klasę wytrzymałości, która wyrażana jest wyznaczoną liczbą.

Szukasz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa na pewno Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz na niej dużo niezwykle ciekawych informacji.

Przykładowo klasa 8 oznacza wytrzymałość na rozciąganie rzędu 800 N/mm2. Wszystkie haki powinny posiadać deklarację zgodności CE i spełniać m.in. normę PN-EN-13155. W odciągach łańcuchowych czy zawiesiach łańcuchowych przeważnie wykorzystywanym hakiem jest hak widełkowy z zabezpieczeniem. Zależnie od średnicy łańcucha, zmianie ulega tzw. parametr DOR, czyli dopuszczalne obciążenie robocze. Przykładowo dla haka o średnicy 10mm parametr DOR wynosi 3,5 tony.

kontrola

Autor: Benedict Seah
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu narzędzia oferowane są w sklepach z artykułami metalowymi w niezwykle atrakcyjnych cenach.

To przykuwający wzrok post, jednak poza tym zgłąb też inny zbliżony i w równym stopniu nieszablonowy wpis – my zalecamy to omówienie (https://www.s-performance.pl/oferta/regeneracja-filtra-dpf-fap/).

Dla przykładu zaczep zawiesiowy mógłby kosztować ok. 30 PLN. Naturalnie haki do łańcuchów zrywkowych, czyli tego typu, które są wykorzystywane w pracy przy drzewie są niezwykle wytrzymałe i powinny zapewniać bezpieczne przykręcanie kłody.

Ponadto powinny także być wytrzymałe na gniecenie czy przetarcia. Haki mają także odmienne właściwości, na przykład siłę zrywającą albo zdolność uciągu.
Share this Post