admin/ Kwiecień 17, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

To na pewno nie ocieplenie klimatu, czy też globalne ocieplenie jest tego powodem
Wszystkie nowe samochody, wyposażone są w klimatyzację. Coś, co zwykliśmy nazywać „klimą”, okazało się czymś powszechnym dla przeciętnego kierowcy.

A istotnie, lata u nas coraz upalniejsze, sami też na urlopy jeździmy do coraz egzotyczniejszych krajów. W związku z tym, w niemal wszystkich pojazdach, stojących w naszych sklepach klimatyzacja proponowana jest standardowo.
Tym bardziej niepokoi nas źle działająca klimatyzacja w naszym samochodzie.
złom

Autor: Alan
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kierowca, który ma choć przeciętne pojęcie o zasadzie działania klimatyzacji we własnym aucie, wie że pierwszym elementem o którym myśli, podczas źle pracującej klimie jest sprzęgło klimatyzacji- znajdź tutaj. Skontrolowanie więc tego podzespołu dokonuje błyskawicznie każdy naprawiający.
Samo sprzęgło okazuje się być najmocniej narażonym na zepsucie elementem całego systemu. Przekłada ono trakcję z motoru (dętki do motocykla) do kompresora systemu klimatyzacji. Najczęstszym powodem uszkodzenia jest po prostu uszkodzona tarcza dociskowa. To zaś powoduje najczęściej ocieranie o koło pasowe. Następuje przez to stworzenie dużej temperatury. To zaś prowadzi do przepalenia cewki elektromagnetycznej.
Drugim równie ważnym elementem jest kompresor ( Odwiedź stronę www) klimatyzacji- inter-instal. Jest to pompa, która ma za zadanie tłoczenie czynnika ziębiącego w strukturze klimatyzacji. Kompresor ten zamocowany jest na ogół na motorze.

Oba te składniki są przypuszczalnie najistotniejszym elementem całego systemu klimatyzacji. I to ich dobór ma istotne znaczenie dla poprawnie działającej klimatyzacji.
Share this Post