admin/ Marzec 4, 2019/ Wypoczynek z adrenaliną!

Bardzo często dzisiaj możemy się natknąć na stwierdzenie, iż coś działa w chmurze. Jeżeli mielibyśmy zrozumieć to zdanie literalnie, to wyszedłby z tego niezły żart.

Jednakże w świecie informatyki i nie tylko, aplikacje i usługi, jakie działają w tak zwanej “chmurze obliczeniowej” to technologia, jaka zmienia obecny świat.

Cloud computing to doskonałe rozwiązanie dla dużej ilości przedsiębiorstw, jakie nie mają we własnych zasobach działu IT czy także koniecznej do działania przedsiębiorstwa infrastruktury informatycznej takiej jak chociażby serwery.

To niezwykle ważna treść (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/) omawiająca podnoszone w niniejszym tekście tematy, więc kliknij tu, żeby również ją zgłębić!

Zamiast budować swoje zasoby można skorzystać z usług takich jak wirtualne maszyny, bazy danych bądź też różnego rodzaju programy, do których mamy dostęp dzięki dostępności Internetu. Jednymi z najbardziej popularnych rozwiązań są w tym momencie usługi hostingowe. Wiele firm opiera działanie swoich witryn www czy też własnych programów na serwerach firm świadczących usługi hostingowe, które zapewniają stałe oraz (przynajmniej w teorii) bezawaryjne działanie.

ssd cloud server

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z ostatnich, niezwykle wydajnych technik jest ssd cloud server, który zapewnia wyjątkowo szybki dostęp do składowanych na nim danych. Technologia (serwis internetowy) SSD czyli pamięć masowa działająca w oparciu o pamięć flash, cechuje się wyjątkowo szybkim czasem zapisywania jak i czytania danych. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku, kiedy odczytujemy a następnie wykorzystujemy wskazane dane bardzo często.

W temacie hostingu niezwykle ważnym narzędziem jest również loadbalancer, czyli narzędzie które jest odpowiedzialne za efektywne kierowanie ruchu sieciowego na całość serwerów, które posiadamy.
Share this Post