admin/ Grudzień 4, 2019/ Wypoczynek z adrenaliną!

Aby stać się szczęśliwym nabywcą gazu, musimy, spełnić całą listę wymagań dokładnie wyznaczonych poprzez jego dostawcę jak też przepisy prawa budowlanego i energetycznego.
Zrealizowanie gazowego przyłącza może potrwać do sześciu miesięcy, dlatego należy zacząć działanie stosownie wcześniej.

Podpowiadamy, co musi zawierać projekt – studio projektowe – przyłącza. Taki projekt powinien zostać wykonany poprzez osobę mającą upoważnienia do projektowania instalacji zewnętrznych i wewnętrznych.

Jeżeli zainteresował Cię ten wątek, poznaj dodatkowo inne nasze strony, gdyż prezentują one zbliżony temat, więc z pewnością Cię zainteresują.

Jeśli sami zajmujemy się załatwianiem wszelkich formalności, możemy zwrócić się do gazowni o wskazanie takiej osoby. Takim sposobem na ogół udaje się uniknąć ewentualnych problemów z zatwierdzeniem projektu przez gazownię. Kiedy gaz ma zostać doprowadzony do domku, w którym wcześniej nie założono instalacji gazowej, projekt powinien obejmować swoim zakresem przyłącze gazowe jak także wewnętrzną instalację . Jeżeli przebieg kanałów jak też miejsca odbioru gazu w domu zostały oznaczone w projekcie architektoniczno-budowlanym, wystarczy wykonać tylko projekt przyłącza.

wynagrodzenie

Źródło: flickr.com
Projektant gazowej instalacji zobowiązany jest do zrealizowania wymogów stawianych poprzez dostawcę gazu, sprecyzowanych w „Warunkach przyłączenia do gazowej sieci”. Roboty można powierzyć firmie posiadającej licencję gazowni, jaka zajmie się ogółem prac – od rozbudowy sieci, przez zrealizowanie przyłącza i instalacji na posiadłości, aż po rozprowadzenie kanałów w budynku.

Zakłady gazownicze posiadają spisy licencjonowanych podwykonawców uprawomocnionych do prowadzenia robót przy sieci gazowej. Do zrobienia instalacji na posesji a także w domku możesz także wyselekcjonować firmę z rejestru prowadzonego przez zakład gazowniczy.
Share this Post