admin/ Listopad 4, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Przedsiębiorcy prowadzący obrót handlowy z pozostałymi krajami Unii Europejskiej muszą pamiętać o konieczności składania deklaracji intrastat.

Joga, praktyka jogi

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
intrastat zgłoszenie

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Zobowiązani są do tej czynności wszyscy przedsiębiorcy, którzy przekroczą ustalone progi statystyczne.
Nie zapominaj o zgłoszeniach
Właściciele firm, którzy w obrocie handlowym z krajami Wspólnoty osiągną określone progi statystyczne, powinni pamiętać o wypełnieniu obowiązkowej deklaracji intrastat zgłoszenie to bywa dokonywane w Izbie Celnej w Szczecinie. Na pewno wiele osób zadaje sobie pytanie, czym tak ogólnie jest intrastat, trzeba zaznaczyć, że pojęcie to nie jest naszym rodakom szczególnie znane. Intrastat to informacje składane w celach statystyki. Wspomniane deklaracje można złożyć tak i w formie elektronicznej, jak też na zwykłych formularzach.
To musi być podane rzetelnie
korekta deklaracji intrastat

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle ważne, aby deklarację intrastat składać w podanym terminie, zatem trzeba tego przypilnować. Czasem może się zdarzyć, że zadeklarowane wartości będą błędne. W przypadku gdy zauważy się podobną pomyłkę, potrzebna będzie korekta deklaracji intrastat. Rzeczone modyfikacje dokonuje się na udostępnianych formularzach „Deklaracja Intrastat – Przywóz” albo „Deklaracja Intrastat – wywóz”. W wypadku, gdy mimo stwierdzenia omyłki nie złoży się korekty, Przedsiębiorcy grożą konsekwencje natury prawnej.

Wszelkie informacje związane z obowiązkiem składania deklaracji Intrastat można znaleźć na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego.

Bardzo nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, aby przeczytać ten wpis. Jeżeli masz ochotę na więcej, to kliknij link skup srebra warszawa i przejdź do kolejnej witryny.

Również progi statystyczne są ustalane przez prezesa wspomnianej instytucji.

Share this Post