admin/ Wrzesień 10, 2020/ Wypoczynek z adrenaliną!

Przedsiębiorcy prowadzący obrót handlowy z pozostałymi krajami Unii Europejskiej muszą pamiętać o konieczności składania deklaracji intrastat.

Joga, praktyka jogi

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
intrastat zgłoszenie

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Zobowiązani są do tej czynności wszyscy przedsiębiorcy, którzy przekroczą ustalone progi statystyczne.
Nie zapominaj o zgłoszeniach
Właściciele firm, którzy w obrocie handlowym z krajami Wspólnoty osiągną określone progi statystyczne, powinni pamiętać o wypełnieniu obowiązkowej deklaracji intrastat zgłoszenie to bywa dokonywane w Izbie Celnej w Szczecinie. Na pewno wiele osób zadaje sobie pytanie, czym tak ogólnie jest intrastat, trzeba zaznaczyć, że pojęcie to nie jest naszym rodakom szczególnie znane. Intrastat to informacje składane w celach statystyki. Wspomniane deklaracje można złożyć tak i w formie elektronicznej, jak też na zwykłych formularzach.
To musi być podane rzetelnie
korekta deklaracji intrastat

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle ważne, aby deklarację intrastat składać w podanym terminie, zatem trzeba tego przypilnować. Czasem może się zdarzyć, że zadeklarowane wartości będą błędne. W przypadku gdy zauważy się podobną pomyłkę, potrzebna będzie korekta deklaracji intrastat. Rzeczone modyfikacje dokonuje się na udostępnianych formularzach „Deklaracja Intrastat – Przywóz” albo „Deklaracja Intrastat – wywóz”. W wypadku, gdy mimo stwierdzenia omyłki nie złoży się korekty, Przedsiębiorcy grożą konsekwencje natury prawnej.

Wszelkie informacje związane z obowiązkiem składania deklaracji Intrastat można znaleźć na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Również progi statystyczne są ustalane przez prezesa wspomnianej instytucji.
Share this Post