admin/ Wrzesień 4, 2019/ Wypoczynek z adrenaliną!

Rynek gazu ziemnego został jakiś czas temu uwolniony. Dzięki temu polski rynek stał się bardziej przejrzysty i co najważniejsze bardziej konkurencyjny.
Ilość firm oferujących tego typu sprzedaż z każdym miesiącem rośnie.

Certyfikat energetyczny

Autor: Inplus PR
Żeby znacznie zredukować opłaty za gaz należy znaleźć najkorzystniejsze grupy taryfowe gazu które mają w sprzedaży dostawcy gazu w Polsce. Według wielu analityków, Wybór innego dostawcy gazu jest w stanie przyczynić się do zredukowania opłat za gaz ziemny. To wspaniała wiadomość dla ludzi, ogrzewających własny dom gazem. Dokonując zmiany, najpierw należy podpisać umowę sprzedaży z wybranym dostawcą. Następnie należy rozwiązać dotychczasową umowę sprzedaży gazu. Należy jednakże nie zapominać o ustosunkowaniu się do okresu wypowiedzenia.

Czy odczuwasz ochotę na następne równie interesujące wpisy? Jeśli tak, to śpieszymy Cię poinformować – naciśnij i sprawdź (https://www.laccery.com/pl-pl/odbojnice-slupowe.html) tu dużo więcej.

W przeciwnym razie mogą zastać naliczone dodatkowe opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy sprzedaży. Tuż po podpisaniu umowy (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-wynagrodzen) sprzedaży z nowo wybranym dostawcą gazu ziemnego konieczne jest zgłoszenie tego faktu Polskiej Spółce Gazowniczej. Spółka ta bowiem zarządza sieciami w Polsce. W czasie podpisywania umowy trzeba wybrać grupy taryfowe gazu jak również podać swoje zapotrzebowanie na przesyłaną ilość błękitnego paliwa. Wybór innego dostawcy gazu w Polsce nie powinien powodować żadnych zakłóceń w dostawie gazowych paliw. Tak więc niedopuszczalna jest sytuacja, że po rozwiązaniu umowy przez na przykład tydzień czasu żaden Dostawca nie dostarcza gazu ziemnego. Najczęściej to nowa firma bierze na siebie wszystkie formalności. A zatem dostarcza rozwiązanie dotychczasowej umowy, sporządza zawiadomienie o zmianie sprzedawcy gazu ziemnego jak również dostarcza je do dotychczasowego operatora. Zawsze przed wybraniem nowego dostawcy gazu koniecznie trzeba uważnie przestudiować umowę z dotychczasowym dostawcą. Trzeba się zapoznać z datami wejścia w życie umowy z nowym dostawcą i zakończenia dotychczasowej umowy. Zaniedbanie tych spraw może być przyczyną zdublowania umów.

Dużą uwagę należy zwrócić na kwotę kary za rozwiązanie obowiązującej umowy sprzedaży jak również opłaty wezwania do zapłaty, w razie nieterminowego uregulowania opłat za gaz.
Jeszcze przed wyborem innego dostawcy gazu ziemnego trzeba prześwietlić daną firmę która sprzedaje gaz i przyjrzeć się wszystkim ofertom sprzedaży.
Share this Post