admin/ Kwiecień 28, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Hamulce to jeden z najważniejszych składników jakiegokolwiek pojazdu. W trosce o osobiste bezpieczeństwo musimy wiedzieć, jakie klocki hamulcowe dopasować do własnego auta.
Istnieją trzy główne typy klocków.

BMW

Autor: Brandon Daniel
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą grupą są miękkie klocki hamulcowe, które swoje parametry zawdzięczają większej ilości grafitu. Miękkie klocki hamulcowe lepiej instalować, jeżeli uprzednio stosowane klocki były zanadto agresywne, bądź kłopoty z zaciskiem spowodowały nierównomierne zniszczenie tarczy. Wyraźnie szybciej przystosują się do tarczy, tym samym wydłużą jej żywotność.

Pasjonuje Cię tego rodzaju tematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję analogicznych artykułów, gdyż one niewątpliwie również okażą się warte Twojego zainteresowania.

Drugą grupą są ceramiczne klocki hamulcowe, których zawartość jedynie w niewielkim stopniu różni się od zawartości pozostałych. Ilość grafitu pozostała jednak naturalnie obniżona, a w jego miejscu stosowana jest masa ceramiczna. Takie klocki hamulcowe skutecznie ochraniają tarcze, na dodatek praktycznie zanika kłopot czarnego pyłu. Ceramiczne klocki hamulcowe ford focus zdołają być z powodzeniem instalowane tak jak z nowymi, jak i używanymi tarczami hamulcowymi. Dla nadzwyczaj wybrednych klientów produkuje się sportowe klocki hamulcowe. Posiadają one znaczny współczynnik tarcia i wytrzymałość na wysokie temperatury.

Czy chcesz przestudiować rozpatrywany temat trochę dokładniej? Kliknij więc ten odsyłacz – więcej w witrynie (https://autolawety.pl/). Te porady także są przydatne.

Z reguły te dwie cechy nie występują łącznie.

Klocki hamulcowe z dużym współczynnikiem tarcia będą redukowały drogę hamowania za sprawą znaczącej zawartości wysoce ściernych komponentów, zaś klocki wytrzymałe na duże temperatury gwarantują stabilność, a nie wysoki współczynnik tarcia.
Jakikolwiek uświadomiony kierowca wie, że właściwe klocki hamulcowe winny umożliwiać efektywne hamowanie w jakiejkolwiek sytuacji.
Share this Post