admin/ Marzec 4, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

Hamulce to jeden z najważniejszych składników jakiegokolwiek pojazdu. W trosce o osobiste bezpieczeństwo musimy wiedzieć, jakie klocki hamulcowe dopasować do własnego auta.
Istnieją trzy główne typy klocków.

BMW

Autor: Brandon Daniel
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą grupą są miękkie klocki hamulcowe, które swoje parametry zawdzięczają większej ilości grafitu. Miękkie klocki hamulcowe lepiej instalować, jeżeli uprzednio stosowane klocki były zanadto agresywne, bądź kłopoty z zaciskiem spowodowały nierównomierne zniszczenie tarczy. Wyraźnie szybciej przystosują się do tarczy, tym samym wydłużą jej żywotność. Drugą grupą są ceramiczne klocki hamulcowe, których zawartość jedynie w niewielkim stopniu różni się od zawartości pozostałych. Ilość grafitu pozostała jednak naturalnie obniżona, a w jego miejscu stosowana jest masa ceramiczna. Takie klocki hamulcowe skutecznie ochraniają tarcze, na dodatek praktycznie zanika kłopot czarnego pyłu. Ceramiczne klocki hamulcowe ford focus zdołają być z powodzeniem instalowane tak jak z nowymi, jak i używanymi tarczami hamulcowymi.

Ciekawy post? Bardzo nam przyjemnie. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (http://www.artmech.pl/wypozyczalnia-samochodow-dostawczych/torun/) naszą następną stronę, na której przeczytasz dużo podobnych tematów.

Dla nadzwyczaj wybrednych klientów produkuje się sportowe klocki hamulcowe. Posiadają one znaczny współczynnik tarcia i wytrzymałość na wysokie temperatury. Z reguły te dwie cechy nie występują łącznie.

Klocki hamulcowe z dużym współczynnikiem tarcia będą redukowały drogę hamowania za sprawą znaczącej zawartości wysoce ściernych komponentów, zaś klocki wytrzymałe na duże temperatury gwarantują stabilność, a nie wysoki współczynnik tarcia.
Jakikolwiek uświadomiony kierowca wie, że właściwe klocki hamulcowe winny umożliwiać efektywne hamowanie w jakiejkolwiek sytuacji.
Share this Post