admin/ Marzec 2, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

W zimowym okresie właściciele samochodów częściej są narażeni na dysfunkcje akumulatorów. Zanim temperatury zmaleją niżej zera warto zatem sprawdzić, w jakim on jest stanie.

prawo jazdy
Niestety, pewna część posiadaczy pojazdów, nie kieruje na to urządzenie żadnej uwagi do czasu, gdy nie mogą już włączyć silnika. Na pewno warto regularnie sprawdzać stan akumulatora. Kontrolę można przeprowadzić w warsztacie samochodowym. Bardzo często serwisy nie biorą opłaty za takową usługę. Do tego trzeba oczyścić obudowę i bieguny akumulatora ściereczką antystatyczną. Zapobiegnie to niepożądanym rozładowaniom elektrycznym w skutku kontaktu zanieczyszczeń z biegunami . Należy także zweryfikować niezawodność elektrycznego połączenia, sprawdzając tzw. klemy, dokręcając je w przypadku konieczności. Ażeby akumulator (zobacz więcej) miał sposobność dobrze się naładować, powinno się pokonywać większe dystanse czterokołowcem. Na krótkich dystansach akumulator z pewnością nie zdąży się naładować do końca, co zwiększa niebezpieczeństwo dysfunkcji. Przyczyną największego wyczerpania energii jest nagrzewanie szyby tylnej, podgrzewane foteli jak też dmuchawy – w szczególności w przypadku, gdy czterokołowiec stoi na światłach lub w korku.
sklep akumulatory warszawa

Autor: hedera.baltica
Źródło: http://www.flickr.com
gaz

Autor: Renault
Na wyposażeniu każdego czterokołowca powinny znaleźć się akcesoria przydatne w wypadku awarii. Jest to istotne szczególnie teraz, w czasie nadciągających przymrozków.

Do podobnych akcesoriów należy zaliczyć m.in. kable rozruchowe. A co gdy nasz akumulator jest do niczego? Trzeba kupić nowy, najlepiej wbijając w wyszukiwarkę internetową wyrażenie: sklep akumulatory akumulatory do ciężarówek Warszawa.
Share this Post