admin/ Marzec 18, 2019/ Samochody do zadań specjalnych!

O tym, że polski rynek motoryzacyjny używanymi samochodami stoi, nie musimy prawdopodobnie nikogo specjalnie przekonywać. Najnowsze dane wykazują, iż obniża się ilość kupowanych aut nowych, jak także używanych, co może znaczyć, że rynek się już nasycił, zaś z drugiej strony nasi rodacy dłużej jeżdżą tym, co już posiadają.
Aby jednak móc dłużej eksploatować pojazd, niezbędne będzie stosowanie się do paru głównych zaleceń.

klocki hamulcowe ford focus

Autor: WymianaOpon.pl
Źródło: WymianaOpon.pl
Nierzadko, wbrew oczekiwaniom nabywcy używanego czterokołowca, zakup takiego samochodu to dopiero początek kosztów z nim związanych. Nie oznacza to oczywiście, iż trzeba szybko udać się do salonu samochodowego po nowiuteńki pojazd, należy jednakże mieć świadomość czekających nas na początku wydatków. Należy je zwyczajnie wkalkulować w cenę nabywanego czterokołowca.

montaż

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com
poduszka powietrzna

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej kosztowne reperacje czekają nas w wypadku usterek motorów wysokoprężnych, przede wszystkim z technologią common rail. Koszty wymiany mogą sięgnąć kilku tysięcy złotych. Identycznie kosztowną naprawą będzie wymiana turbosprężarki, tak w wozach z silnikiem benzynowym jak i wysokoprężnym. Najgorszy efekt niedbalstw w serwisowaniu pojazdu to oczywiście oddziaływanie na bezpieczeństwo nasze oraz innych.

Gdy klikniesz na pełny tekst, ujrzysz, że ma podobne wiadomości na omawiany temat – te dane pochłoną Cię kompletnie.

Eksploatacja wozu z niesprawnymi amortyzatorami, układem hamulcowym. Z kolei oszczędności na wymianie części rozrządu, takich jak pasek czy częstokroć pomijana pompa wody, doprowadzą do zniszczenia kosztownych elementów mechanicznych napędu, zaworów, wałka rozrządu etc.

Najtańsze pod względem renowacji są najbardziej popularne marki w naszym kraju. Dla przykładu nie zapłacisz dużo za klocki hamulcowe Ford (opony do ford focus) Focus, które również należy wymieniać regularnie.
Share this Post