admin/ Maj 28, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

czas zimowy jest mało sprzyjającym okresem dla kierowców – szybko zapadający zmrok, ślizgawica, chłód, śnieg. Wszystko to sprawia, iż nasz czterokołowiec wymaga szczególnej troski.

Felgi czerwonego BMW - przykład

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zatroszczyć się o niego w taki sposób, by nie nawalił w niespodziewanej sytuacji. Każdy kierowca z pewnością świetnie wie, iż stan techniczny wozu jest nadzwyczaj ważny. wymiana opon wrocław bądź sprawdzenie stanu amortyzatorów jest wszem i wobec praktykowane. Niestety, zapominamy jednak o z pozoru błahych sprawach, tj. czyszczenie felg aluminiowych jakie mogą mieć znaczący wpływ na użytkowanie wozu -warte przeczytania. Chcieliśmy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii w tym temacie. Zaopatrzenie się w fundamentalny sprzęt do odśnieżania czterokołowca – szczotka i skrobaczka jest fundamentem. Wskazane jest dokonać zakupu jeszcze jesienią, aby śnieg Cię nie zaskoczył i nie zmusił do czyszczenia auta tym, co akurat znajduje się pod ręką. Dobrą inwestycją będzie odmrażacz do szyb, jaki pozwoli ekspresowo usunąć lód bądź szron z szyb. Pamiętaj, aby oczyścić ze śniegu także dach, światła a także maskę – spadając, może w dużej mierze utrudnić widzialność na drodze tak Tobie, jak również drugim kierowcom.
Nierzadko stawianym pytaniem jest, czy trzeba myć wóz zimą.

Musisz pamiętać, że następująca strona (www.hurtopony.pl/opony-osobowe-225-50-17.html) może pomóc Ci w wyszukaniu interesujących danych na każdy wątek. Ta strona zapewne Ci się spodoba.

Najlepszym rozwiązaniem będzie mycie ręczne – kierowca prawdziwie dbający o swój samochód nie skorzysta z myjni automatycznej w trakcie mrozu. Jeżeli temperatura jest dodatnia, można zdecydować się na ów krok – pamiętaj jednakże, ażeby usunąć zalegający śnieg na samochodzie oraz koniecznie zainwestuj w woskowanie, co ochroni podwozie przed zgubnym działaniem soli posypanej na drogach. Po skończonej jeździe osusz dywaniki.

Nie wyłącznie zapobiegniesz w ten sposób bałaganowi wewnątrz pojazdu, ale i ochronisz elektronikę przed zawilgotnieniem. Z kolei dobrze napompowane koła zmniejszają prawdopodobieństwo poślizgu. Zainwestuj felgi rota, a Twój wóz zyska szykowny wygląd.
Share this Post