admin/ Lipiec 5, 2019/ Samochody do zadań specjalnych!

W okresie zimy na nasze szosy trafiają olbrzymie ilości żwiru oraz soli. Pryskające spod kół drobiny piasku bardzo niszczą warstewkę Lakierniczą i warstwę antykorozyjną, z kolei sól przyspiesza proces rdzewienia.
Fragmentem, jaki będzie w stanie zatrzymać sporą ilość brudu wzbijanego z drogi są popularne chlapacze czy też osłony przeciwbłotne.

chlapacze

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com

Ich obecność kłóci się ideami konstruktorów wozów, jacy od lat dążą do zminimalizowania liczby wystających części. Obecnie zdecydowana większość wozów osobowych homologowana została bez fabrycznych chlapaczy, więc diagnosta nie powinien kwestionować owego braku podczas technicznego przeglądu. Pomimo że chlapacze nie są standardowym oprzyrządowaniem, nie zostały zupełnie wyparte z oferty. W wypadku wielu modeli oferowane są za dodatkową dopłatą.

Gdy szukasz precyzyjnych danych, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod adresem (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/). Odnajdziesz na niej wszystkie niezbędne informacje.

Rzecz jasna na rynku nie brakuje też chlapaczy akcesoryjnych w rozmaitych kształtach oraz rozmiarach. Czy wskazane jest wstawić je do wozu?

Przednie chlapacze mogą ograniczyć obijanie progów oraz drzwi przez drobiny piachu oraz żwir drogowy. Następną korzyścią będzie zredukowanie tempa brudzenia bocznych części karoserii.

Już istnieje autorska strona (https://aristar.pl/) – wejdź w ten link, poczytaj artykuł oraz zostaw proszę jakiś komentarz. Będziemy bardzo zadowoleni.

Z kolei tylne chlapacze są w stanie zmniejszyć ilość wody a także błota podnoszonego przez koła, ograniczając brudzenie się tylnej części nadwozia. Za ich zainstalowanie będą nam wdzięczni też kierowcy aut jeżdżących za nami, bo chlapacze zatrzymają część kamieni, które mogłyby trafić w chłodnice czy też przednie szyby ich czterokołowców.

Oczywiście chlapacze nie są rozwiązaniem idealnym. Ich najogromniejszym mankamentem jest wygląd – kawałek gumy albo tworzywa sztucznego, który wystaje spod błotnika bądź tylnego zderzaka nie wygląda znakomicie.
Share this Post