admin/ Listopad 3, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Liczne grono osób posiada samochody z rynku wtórnego, które wraz z mijającymi latami dużo tracą na stronie wizualnej. Jak zapobiegać porysowaniu karoserii, skazom i tworzeniu się oraz rozprzestrzenianiu się ognisk rdzy?

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najskuteczniejszych sposobów, ułatwiającym uchowanie metalowych części pojazdu, jest docenienie chromu. Chromowane maty samochodowe to nie tylko zwiększenie renomy i nadanie samochodowi duszy, ale także sprawdzona ochrona przed działaniem rdzy. Oprócz podstawowego wyposażenia chromowanego, jak nakładki na klamki, albo listwy, można skusić się na modny aktualnie tuning, w szczególności jeśli posiadamy pojazd terenowy, czy van.

W takich samochodach wspaniale prezentuje się nałożenie chromowanych belek wokół maski, co dodaje autu charakterku i klasy jednocześnie. Inną metodą na ochronę samochodu – tym razem w zakresie pielęgnacji karoserii – jest zamontowanie elementów, chroniących boki pojazdu przed kamieniami, błotem i wilgocią. Chlapacze są źle oceniane przez wielu kierowców, powodem niechęci do nich jest brak atrakcyjnej prezencji samochodowi, jednak tak naprawdę dzisiejsze części tego rodzaju są sprzedawane w tak różnej kolorystyce, a zarazem tak dyskretne, iż bez problemu można nabyć odpowiednie i zamontować je, bez szkody dla wyglądu wozu.

samochód

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, że podejmując decyzję o zakupie różnych gadżetów do samochodu, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Chromowane akcesoria samochodowe (przykładowo belki dachowe ) powinny być stworzone przy użyciu odpowiedniej technologii, tak, żeby po paru latach nie przestały wyglądać atrakcyjnie. Najtańsze rozwiązania są zazwyczaj rozwiązaniami krótkoterminowymi, oszczędność jest zatem rzekoma. Chromowane elementy szczególnie dobrze prezentują się na czarnych samochodach, ale o ile nie przesadzimy z ich ilością i będziemy się kierować dobrym smakiem, za ich pomocą uszlachetnimy każdy pojazd.

Chlapacze obecne są na rynku w dwóch wersjach: gumowej i plastikowej. Mówi się, że plastikowe mogą pękać pod wpływem niskich temperatur oraz że nie są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak podkreślić, że wersja plastikowa niewątpliwie jest znacznie bardziej atrakcyjna wizualnie od wersji gumowej, dlatego przed zakupem, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam bardziej na funkcjonalności i wytrzymałości, czy na roli dekoracyjnej gadżetów. Ceny chlapaczy nie są wysokie, ich wymiana co jakiś czas nie powinna stanowić problemu. Więcej informacji zdobędziesz klikając w link

Share this Post