admin/ Sierpień 26, 2020/ Finanse w branży gier, Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Koniec lutego oznacza czas wysyłania przez pracodawców deklaracji podatkowych za miniony rok. Sprawdzamy skrzynki pocztowe i mailowe pamiętając o wszystkich umowach, na których pracowaliśmy w ubiegłym roku. Dla wielu z nas rozliczenia z urzędami skarbowymi wciąż należą do ostatecznej konieczności, zwłaszcza za sprawą skomplikowanych wyliczeń w kolumnach formularzy pit. Na co zwracać uwagę, żeby rozliczenie stało się formalnością?

rozliczenie

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji stałej umowy i odbywania stosunku pracy na jednej umowie, co charakteryzuje osoby starsze stażem, wszelkie trudności w rozliczaniu się sprowadzają się do jedynego wersu formularza. Przy kilku odrębnych zawodach, o różnej formie zatrudnienia (o pracę, o dzieło) musimy wyczekać ostatniego formularza pit 11 od pracodawcy i zsumować wybrane wersy i kolumny z dochodami w końcu zaliczkami od płatnika. Istotne by wyliczenia, także w sytuacji gdy mieliśmy jednego pracodawcę, były przeliczone kilka razy, najlepiej przez specjalistę od księgowości (zobacz ofertę biura Account Warszawa) lub sprawdzony program do przeliczania zwrotów z podatków.

Kiedy prowadzimy indywidualną działalność gospodarczą, w tym pozarolniczą, będziemy rozliczali się formularzem Pit 36 – PIT numer 36. Wszystkie dochody i straty osiągnięte w roku podatkowym za stosunek pracy, uzyskane stypendia i zasiłki wliczane są w najczęściej stosowany i wybierany przez podatników formularz pit 37. Strony, które zajmują się księgowością i rozrachunkiem rocznym przygotowują klientom wszelkie niezbędne formularze, rozpatrujące np. dochody z obrotu nieruchomościami nabytymi lub wybudowanymi. Odmienny formularz

księgowość

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

wypełniają osoby otrzymujące zasiłki w ramach ubezpieczenia społecznego (Pit-3), jeszcze inny uzupełnią płatnicy pobierający zaliczki od przedsiębiorców (Pit-4R) druki dostępne m.in. .

Przy rozliczeniu podatkowym nie wolno pozwolić sobie na choćby mały błąd. Najmniejsza różnica w kwocie, obojętnie czy z korzyścią dla siebie czy urzędu skarbowego, przyczyni się do zahamowania procesu wypłaty oczekiwanego zwrotu. Przy wzięciu pod uwagę czasu potrzebnego na taką informację, czy kolejne składanie i czas oczekiwania, zaliczkę zobaczymy na kontach po kolejnych miesiącach oczekiwania od chwili złożenia deklaracji. Mając ewentualne wątpliwości poradźmy się więc fachowców lub ludzi, którzy z rozrachunkiem za ubiegły rok podatkowy nie mają problemów.
Share this Post