admin/ Wrzesień 14, 2019/ Finanse w branży gier, Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Rozliczanie podatku to powinność każdej osoby, jaka płaci podatki. Należy wykonywać to w każdym roku kalendarzowym, a termin, w jakim powinniśmy to zrobić, mija 30 kwietnia i jest to rozliczenie za rok miniony. Nieraz przypominamy sobie o tym naprawdę późno oraz z pośpiechu możemy zapomnieć o ważnych sprawach, dlatego warto mieć świadomość, o czym nie zapomnieć, gdy właśnie chcielibyśmy złożyć PIT 2016.

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim należy pamiętać o podaniu identyfikatora podatkowego, którym jest nie jedynie NIP, lecz również numer PESEL. PESEL wpisują jednak wyłącznie osoby, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej, nie są podatnikami VAT oraz nie opłacają składek ZUS. Należy o tym pamiętać, ponieważ wszyscy inni są zobowiązani podać numer NIP. Co z osobami, które w minionym roku zawiesiły swą działalność gospodarczą? Wtedy także trzeba podać NIP, mimo że firma może już nie działać.

Hej, spójrz na stronę!, to okazja, że jeszcze raz tak szybko wrzucili w tym serwisie coś aż tak nowego, musisz to koniecznie zobaczyć!

W zeznaniu należy także koniecznie podać adres zamieszkania jak najbardziej odnosząc się do odpowiedniego roku podatkowego. Kolejną ważną informacją, jaką trzeba umieścić, jest podanie informacji, gdzie chcielibyśmy otrzymać zwrot nadpłaty.

Mamy do wyboru 3 opcje – wypłata w kasie, przekaz pocztowy albo przelew na rachunek bankowy, którego numer zapiszemy we właściwym polu uzupełnianych dokumentów. Trzeba też pamiętać, iż jeżeli czas na złożenie deklaracji podatkowej odrobinę za mocno nam się skurczył, powinniśmy zrobić wszystko, by jednak zdążyć je dostarczyć (rozliczenie pit (zobacz pitprojekt.pl) 2016 online). W przeciwnym wypadku może czekać nas kara finansowa, która rzeczywiście naruszy nasz budżet, gdyż to kwota rzędu nawet paru tysięcy złotych. Nie zezwólmy więc na to, aby doprowadzić do takiej sytuacji, gdy zostaniemy nią obciążeni. To z pewnością nic miłego, zwłaszcza, iż niedługo okres wakacyjny i pieniądze korzystniej jest zagospodarować w inny sposób.

kobieta rozliczająca pit
By uprościć sobie zadanie oraz odrobinę usprawnić cały proces, przede wszystkim omijając kolejki, które niewątpliwie czekają nas w Urzędach Skarbowych, można pobrać darmowy program PIT 2016. Umożliwia on nie tylko uzupełnić konieczne dokumenty nie wychodząc ze swojego domu, ale także przesłać je do odpowiedniej placówki. To znaczne uproszczenie, z którego niezaprzeczalnie dobrze jest skorzystać.
Share this Post